Як колишній спецагент працює у розподільному центрі рітейлера. Нові професії, які з’явилися внаслідок пандемії

20.05.2020
1371

Фото: uv-kurier.ru

У бажанні швидше повернутися до роботи компанії почали наймати людей на позиції, які раніше неможливо було собі уявити, пише Bloomberg. Тепер співробітниця бібліотеки заробляє тим, що відстежує контакти заражених, а колишній спеціальний агент професійно вимірює температуру колегам. Видання Forbes переклало статтю колег. Наводимо її повністю.


 

Компанії, які прагнуть якомога швидше повернутися до нормальної роботи після пандемії, вигадують нові посади для людей, завданням яких стане забезпечення безпеки інших співробітників і клієнтів, пише Bloomberg. Агентство вважає, що чим довше не буде ефективної вакцини або методики лікування, тим більше затребуваними будуть такі фахівці.

Співробітників на нові позиції для захисту від вірусу шукають компанії з майже усіх галузей американської економіки, розповів гендиректор рекрутингової компанії Labor Finders Джеффрі Бернетт. За його словами, з’явився попит на співробітників, які готові стежити за дотриманням соціального дистанціювання на будівництвах, спостерігати за відвідувачами геріатричних пансіонатів або здатні встановити в офісі перегородки з органічного скла.

Робота для колишнього спецагента

Одне з найбільш затребуваних сьогодні завдань − вимірювання температури співробітникам, розповіла генеральний менеджер кадрового агентства Kelly Services в Америці Дебра Торпе. За її словами, агентство вже працевлаштувало на цю роль сотні людей у компанії, що продовжили роботу після введення обмежувальних заходів.

Одним з тих, хто вибрав для себе таку роботу, став 67-річний Марк Скофілд з Солт-Лейк-Сіті. До пенсії він був спеціальним агентом військово-повітряних сил США, а зараз працює у розподільному центрі роздрібної мережі з 20:00 до 4:00, заробляючи $20 за годину. Скофілд запевняє, що «не хворів багато років» і не боїться вірусу, незважаючи на свій вік.

Сімона Вільямс працює на будівництві − вона відповідає за стан здоров’я приблизно сотні робітників. Вона не тільки вимірює їм температуру і ставить їм питання про самопочуття, але також стежить, щоб вони одягали маски і дотримувалися соціальної дистанції. «Я товариська людина і відчуваю себе комфортно, коли з ними спілкуюся. Але коли я розповідаю людям про те, чим займаюся, це трохи змушує мене нервувати », − зізналася вона.

250 000 робочих місць

Інша важлива сфера діяльності − відстеження контактів хворих, заявив економіст Moody’s Analytics Данте ДеАнтоніо, що спеціалізується на ринку праці. Він зазначив, що попит на таких фахівців може забезпечити створення у США 250 000 нових робочих місць.

Ліза Фагундес працювала бібліотекаркою у Сан-Франциско, поки не була відправлена в неоплачувану відпустку. Тепер вона працює 20 годин на тиждень, відстежуючи тих, хто контактував із зараженими, і попереджаючи їх про необхідність піти на самоізоляцію. Перед виходом на нову роботу Фагундес пройшла тижневий онлайн-курс підготовки. Нова професія «дуже схожа» на роботу бібліотекаря, бо їй як і раніше потрібно багато спілкуватися з людьми, зазначила Фагундес. Але вона визнає: говорити людям про те, що вони контактували з інфікованим і теж могли заразитися, часто буває непросто.

Некомерційна організація Battelle в Колумбусі, штат Огайо, зараз шукає 1300 співробітників на короткий термін − вона уклала з урядом шестимісячний контракт на знезараження вживаних респіраторів N95. Серед тих, кого Battelle вже найняла, − 18-річна Меган Стайн, яка вирішила підзаробити до початку навчального року в коледжі. Вона працює над дезінфекцією масок з півночі і до полудня сім днів на тиждень. Розуміння того, що вона має справу з масками, які могли носити заражені коронавірусом, Стайн називає «непростим відчуттям». Однак друзі і родичі її «дуже підтримують» і «пишаються» тим, що вона робить, запевняє вона.

Від таємних покупців до «амбасадорів дистанціювання»

Група Coyle Hospitality у звичайний час наймає за контрактом так званих таємних покупців, які оцінюють обслуговування у різних компаніях. Тепер вона планує найняти кілька тисяч «амбасадорів соціального дистанціювання», розповів президент Coyle Hospitality Джим Койл. Ці співробітники будуть відвідувати готелі, ресторани та інші громадські місця, оцінюючи рівень дотримання стандартів безпеки. Зокрема, вони будуть стежити, чи дотримуються у закладі соціального дистанціювання і чи мають люди маски.

Способи повернутися до роботи, які передбачають створення нових робочих місць, розглядають і найбільші компанії світу. Amazon, наприклад, планує вимірювати температуру співробітників і відвідувачів у своїх офісах і наймає лабораторних працівників для проведення тестів на вірус, повідомляв Bloomberg.

Банк JPMorgan може призначить чергових по ліфтах, які будуть натискати кнопки замість відвідувачів, вказувало агентство. Мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s вже склала для бажаючих повернутися до роботи у франчайзі 59-сторінковий ілюстрований довідник. Зокрема, компанія рекомендує призначати окремого співробітника, який буде відповідати за апарати з напоями.

Як у світі повертаються до соціального життя після карантину

Спортивний зал. Фото: Twitter: @virginiaylau

Станція для миття рук перед входом у датський супермаркет.

 

У шанхайському ресторані автомат перед входом оприскує клієнтів дезинфікуючим засобом.

 

Гонконгський ресторан видає гостям конверти для зберігання масок під час їжі.

 

Персонал цього шанхайського ресторану дезінфікує посуд і столові прибори безпосередньо перед відвідувачами.

 

Японський ресторан встановив перегородки навіть між відвідувачами, які вечеряють разом.

 

Перукарі у Бангладеші стрижуть клієнтів у захисних костюмах.

Джерело фотографій: vc.ru

Переклад на українську: Михайло Лук’янов

 

Читайте свіжі новини та аналітику про рітейл та інтернет-торгівлю в Україні та світі на нашій сторінці в Facebook , на нашому каналі в Telegram , а також підписуйтесь на нашу щотижневу e-mail розсилку.