Приховані небезпеки у продуктах для кішок: чого варто уникати

13.12.2023
672
PR матеріал

Турбота про здоров`я та добробут милих пухнастих друзів — головне завдання власників кішок. Однак при виборі продуктів для годування чотирилапих ми часто не помічаємо небезпеки, які можуть ховатися у складі корму.

Розберемося, як обрати хороший корм для котів і чого слід уникати.


Чого не повинно бути у складі

Деякі інгредієнти вважаються «червоними прапорцями» у списку компонентів і можуть становити небезпеку для домашніх улюбленців:
— Штучні добавки та консерванти. Багато комерційних кормів бюджетного сегменту містять ненатуральні добавки та консерванти, шкідливі, а часом навіть небезпечні для здоров`я кішок. Ці хімічні речовини можуть спричиняти алергії, проблеми зі шлунком і навіть негативно впливати на імунну систему.
— Гормони та антибіотики, що використовуються у тваринництві. Продукти, одержані з тварин, яким давали гормони та антибіотики, можуть містити залишки цих речовин. При вживанні таких продуктів кішки можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров'ям.
— Злаки та глютен. Ці компоненти часто є дешевими наповнювачами у кормах для тварин. При цьому деякі кішки можуть мати алергію або страждати на непереносимість цих інгредієнтів.

Поширені алергени

Найчастіше алергію та харчову непереносимість у кішок викликають:
— Соєвий білок. Його присутність у кормі може спричинити алергічні реакції.
— Молочні продукти. Багато котів страждають від лактозної нестерпності.
— Зернові алергени. Пшениця, кукурудза та ін. можуть викликати алергію та харчову непереносимість.

Небезпеки, приховані в інгредієнтах

Не всі корми містять якісні м`ясні інгредієнти. При виборі продуктів варто звертати увагу на джерело м`яса та його якість.
Багато раціонів містять морепродукти, але їх джерело та спосіб видобутку можуть викликати питання. Певні види риби можуть містити важкі метали та інші шкідливі речовини.
Цукор та цукоромісткі інгредієнти також можуть бути присутніми в деяких продуктах. Вони можуть викликати ожиріння та призвести до цукрового діабету.

Роль добавок та підсилювачів смаку

Ці компоненти роблять їжу смачною та привабливою для кота, проте можуть бути потенційно небезпечними:

— Глутамат натрію (MSG) може використовуватися як підсилювач смаку, але у деяких кішок через нього може виникнути алергічна реакція або проблеми з травленням.
— Карамель та штучні ароматизатори — надають продуктам смаку та аромату, але вони часто не несуть корисних поживних властивостей і можуть бути шкідливими.

Неправильне харчування може призвести до ожиріння, що може викликати серйозні захворювання, такі як цукровий діабет і хвороби серця. Неправильне харчування також може бути пов`язане із захворюваннями нирок, сечовивідної системи та травного тракту.

Як вибрати безпечні продукти для котів

При виборі корму завжди уважно читайте склад на етикетці та намагайтеся уникати продуктів зі шкідливими інгредієнтами. Ветеринар може допомогти вибрати найбільш підходящий раціон, враховуючи індивідуальні потреби вихованця. Перевагу варто віддавати продуктам із натуральними компонентами, у складі яких немає консервантів та барвників.

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.