Борис Марков, "АТБ": встановлена урядом планка націнки може призвести до призупинення реалізації соціально-значущих категорій продуктів

18.01.2022
1256

Фото: rau.ua

Встановлена урядом планка націнки може призвести до призупинення реалізації соціально-значущих категорій продуктів, на які Кабінет міністрів вирішив обмежити торгову надбавку у розмірі 10%,  постановою № 1 від 12 січня. Такою думкою поділився генеральний директор корпорації АТБ Борис Марков на своїй сторінці у Facebook.


Марков зазначив, що встановлена ​​планка націнки не більше 10%, як зазначено у документі, не покриває витрати операторів ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги. Крім того, за його словами ця ініціатива жодним чином не обговорювалася з учасниками ринку, з профільними об'єднаннями та асоціаціями, тому постанова Кабміну потребує додаткових роз'яснень і уточнень як щодо механіки впровадження, так і щодо порядку ціноутворення.

Також зазначає, що зростання ціни на соціально значущі продукти харчування обумовлене зростанням відпускних цін із боку виробників: «Виробники сьогодні змушені підвищувати ціни, через зростання цін на енергоносії (газ), а також інших факторів, складових при формуванні собівартості продукції. Причому ця тенденція, за багатьма прогнозами, лише посилюватиметься. До речі, багато виробників вже заявляють про неефективність цієї постанови, яка не вирішує для них базових проблем: витрати на енергоресурси, сировину тощо.»

Зі свого боку він пропонує розробити та впровадити механізми стабілізації ціноутворення із чітким розумінням причин їхнього зростання для кінцевого споживача. А також включити у широку дискусію всіх учасників ринку та всі зацікавлені сторони й використовувати успішні практики європейського та світового ритейлу.

 

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.