Рабен відзначає 90 років у Європі

08.04.2021
3556
Pr-Матеріал

Протягом 90 років Група Рабен постійно рухається вперед – розвивається, завжди сміливо дивиться в майбутнє та шукає нові виклики. Компанія хоче бути рушійною силою, яка не лише підтримуватиме світ, але і зробить його кращим та зеленішим. Запрошуємо Вас відсвяткувати наш ювілей та відправитися в незвичайну подорож «Eco₂Way». У вересні ми запускаємо платформу для голосування за проєкти – переможець отримає фінансову підтримку.


У 2021 році Група Рабен святкує свій 90-річний ювілей. 90 років досвіду, інновацій та сталого розвитку. І на цьому компанія не зупиняється.

«Ми багато чого досягли за ці 90 років завдяки партнерству та прозорому співробітництву з нашими клієнтами. Це змушує нас пишатися і в той же час бути готовими до нових викликів, таких, як зміна клімату. Ми хочемо, щоб наступні покоління мали доступ до тих ресурсів, які ми використовуємо зараз. Саме тому, з нагоди нашої річниці, ми запрошуємо Вас у незвичайну подорож Європою «Eco₂Way», де наші співробітники покажуть Вам місця, які страждають від наслідків зміни клімату. Ми сподіваємося, що наші клієнти допоможуть нам вибрати місце для спільної підтримки після завершення туру. Щоб ми всі могли насолоджуватися чистим кліматом протягом наступних 90 років ...» – коментує Евальд Рабен, Генеральний директор Групи Рабен.

90 років на шляху з екологією

Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ) є невід'ємною частиною ДНК сімейної компанії, заснованої на системі цінностей. Компанія комплексно підходить до концепції КСВ, інтегруючи соціально відповідальну діяльність у бізнес-стратегію організації. Екологія має велике значення для Рабен. Щорічно ми інвестуємо в більш ефективніші та екологічніші рішення з транспортування та зберігання, а також садимо тисячі дерев, які нейтралізують тонни CO2.

Саме тому компанія вирішила відсвяткувати свій 90-річний ювілей досить незвичайним чином, запросивши клієнтів та інтернет-користувачів на екскурсію по Європі в наш спільний тур «Eco₂Way». Наша незвичайна подорож починається 1 квітня та триватиме до кінця серпня 2021 року. Співробітники компанії та еко-ентузіасти виконуватимуть роль гідів, які представлять і розкажуть історію двадцяти місць, що знаходяться під загрозою через зміни клімату. Стежити за цими місцями можна буде на сайті www.raben90years.com та в соціальних мережах компанії на всіх 13 ринках представництва Рабен. Проте святкування на цьому не закінчується! Щоб відсвяткувати свій 90-річний ювілей, Група хоче зробити подарунок усім нам та майбутнім поколінням, і тому у вересні запустить платформу для онлайн-голосування за три обрані ініціативи. Той, хто отримає найбільшу кількість голосів, отримає грант від Групи Рабен. Голосування триватиме до кінця листопада, а результати та переможця проєкту оголосять у грудні!

«Ми хочемо задати тенденції на ринку в сфері сталого розвитку не лише за рахунок екологічних вантажівок, складів або висадки дерев, а й за рахунок усіх процесів, якими ми користуємось. Ми намагаємося зробити їх якомога більш екологічними. Це наша відповідальність. І оскільки наші відносини з клієнтами засновані на партнерстві, я впевнений, що вони теж приєднаються до нас у цьому сталому способі ведення бізнесу.» – пояснює Евальд Рабен.

В даний час Група Рабен має більше 150 філій у 13 європейських країнах, пропонує близько 1 200 000 м2 складських площ, налічує 10 000 співробітників та щодня відправляє понад 8 500 вантажівок дорогами Європи. Однак все це почалося дуже непомітно з невеликого голландського сімейного підприємства. Сьогодні для компанії, як і раніше, важливі характерні для сімейних організацій цінності, що позитивно впливають на залученість співробітників та відносини з клієнтами.

У 1931 році в маленькому містечку Меддо-Вінтерсвейк, Нідерланди Ян В.Рабен, дідусь нинішнього генерального директора, почав доставляти на ринок продукцію місцевих фермерів. Він заснував компанію, яка сьогодні є світовим брендом. Наступним ключовим моментом в історії Групи Рабен стало те, що син засновника, Тео Рабен, який очолив компанію в 1960 році, розробив, наприклад, перевезення текстилю до Польщі та з Польщі. Але перший крок закордон зробив онук Евальд. Він знав компанію зсередини, адже по суботах уже у віці десяти років миє вантажівки, а будучи у коледжі працює водієм вантажівки. Після трансформації 1989 року він побачив можливість розвитку на польському ринку і відправився туди з метою створення філії Рабен. Саме тоді він купив карту Польщі і позначив дванадцять місць, які повинні були стати філіями у різних частинах країни.

Останні 30 років – це історія безперервного розвитку компанії та динамічної експансії на закордонні ринки, і один із секретів успіху – полягає у вмілому поєднанні кращого сімейного бізнесу з моделями корпоративного управління.

«Сімейна компанія має перевагу перед іншими підприємствами, адже поводиться з клієнтами і співробітниками як з членами родини. Ми пропонуємо логістику «з людським обличчям». Партнерство та лояльність відповідають нашому стилю співробітництва. У нас є багато довгострокових клієнтів. Їхній бізнес змінюється з роками, і ми пристосовуємося до них. Ми є партнерами і разом реагуємо на виклики, що виникають. Ми також зростаємо разом. Цей постійний розвиток закладений у ДНК нашої компанії. Ми не просто надаємо послугу, але і обіцяємо, і ця обіцянка повинна бути виконана – завжди вчасно, високоякісно та з турботою до деталей. Тому протягом багатьох років ми шукаємо інноваційні рішення, завжди ставлячи на перше місце наших клієнтів. Таким чином, ми інвестуємо в майбутнє, в стійкі рішення та проєкти, які приносять користь у довгостроковій перспективі.» – коментує Евальд Рабен, Генеральний директор Групи Рабен. – «Попереду нас ще не одна дорога, але вже сьогодні я переконаний, що разом ми зможемо дістатися будь-куди»

Розвиток у Європі 

Група Рабен розвивалась та супроводжувала своїх клієнтів на їх шляху до успіху в бізнесі. У 2002 році на ринку з'явилася компанія Fresh Logistics Polska, яка спеціалізується на обслуговуванні постачальників і виробників свіжих продуктів, що вимагають контрольованої температури від 0 до +2 (UltraFresh) і від +2 до + 6 °C впродовж всього логістичного ланцюжка. Період з 2003 по 2010 років привів до експансії нових ринків. У 2003 році було відкрито першу філію в Україні, а через рік діяльність Групи Рабен в Європі охопила Литву, Латвію та Естонію. У 2008 році компанія вийшла на чеський і словацький ринки, а через два роки була присутня і в Угорщині. 2016 рік став початком бізнесу в Румунії. У 2017 році Група придбала 20% акцій італійської компанії SITTAM, а з 2020 року є єдиним власником Raben SITTAM. У 2019 до родини Рабен приєдналася Болгарія, де компанія відкрила свою першу філію в м.Софія. 

Німецький ринок дуже важливий для Групи Рабен. Компанія зміцнює свої позиції на ньому органічно та за допомогою нових придбань. У 2005 році компанія Birkart Systemverkehre була поглинута. У 2011 році мережа німецьких терміналів розширилася за рахунок придбання компанії Wincanton. У наступні роки до неї приєдналося ще більше компаній. На даний час Рабен має власну незалежну транспортну мережу в Німеччині з 34 філіями.

Рабен виходить на схід 

Портфель Групи доповнює Raben East, яка з 2017 року пропонує міжнародні автоперевезення, у тому числі регулярні групові перевезення зі східних країн, а також послуги митного оформлення та консультації з організації перевезень на східні ринки. Компанія обслуговує такі країни як: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Ірак, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Монголія, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Туреччина, Україна та Узбекистан.

Шлях до успіху 

Будучи однією з найбільш швидкозростаючих європейських компаній у сфері логістики, Група Рабен у повній мірі використовує можливості ринку, що виникли з відкриттям європейських ринків та вільного потоку товарів. Вона пропонує комплексні послуги: контрактної логістики, автомобільних перевезень (внутрішні, міжнародні та на схід), перевезення свіжих продуктів (під брендом Fresh Logistics), повнокомплектні та інтермодальні перевезення, морські та повітряні перевезення. Основними галузями, які компанія обслуговувала в 2020 році, були харчова промисловість (30%), техніка (21%), автомобільна промисловість (17%), роздрібна торгівля (12%), хімічна промисловість (11%), непродовольчі товари (9%). Автомобільний транспорт який складає 66% обороту Групи, відкриває широкі можливості для розвитку, але в той же час створює проблему, на яку Рабен щодня реагує, пристосовуючи свою мережу групових об'єднань до очікувань клієнтів зі всієї Європи.  Діяльність, спрямована на створення мережі міжнародних зв'язків, ідеально доповнює місію та візію компанії, а оскільки вантажівки з логотипом Рабен можна побачити на багатьох транспортних маршрутах, немає жодних сумнівів у тому, що кожен день Група прагне бути «на один крок» попереду своїх конкурентів.

Інновації 

Група Рабен фокусується на багаторівневій діджиталізації, від фізичних процесів до роботизації офісних процесів з використанням RPA (Robotic Process Automation – Автоматизація роботизованих процесів). В області автоматизації вона впроваджує новітні ІТ-рішення, платформи, які автоматично надають інформацію клієнтам, та платформи, які представляють ETA (очікуваний час прибуття). У галузі автоматизації складських процесів та робототехніки до процесів впровадження апаратного забезпечення вимірювання вантажів, автономні або напівавтоматичні вилочні навантажувачі, а також «коботичні» руки, датчики Інтернету речей (IoT) та багато інших рішень, що підвищують ефективність складських та транспортних процесів. На ділянці RPA варто виокремити впровадження програмних роботів, які підтримують або замінюють роботу користувачів у певних програмах (WMS/TMS/FK) або на інтерфейсі різних IT-систем. В інтересах безпеки поставок під час пандемії та з метою дотримання рекомендованої дистанції між особами, які беруть участь в поставках, Група Рабен запровадила нову послугу для групових поставок, під назвою PCD (Picture Confirming Delivery - Підтвердження доставки фотографією). Вона полягає в безконтактному підтвердженні доставки за допомогою фотографії. 

Час святкувати краще майбутнє

2021 рік, без сумніву, стане цікавим етапом у історії Групи Рабен. Це не лише ще один рік розвитку логістики та нових технологій, але, перш за все, вдалий час для нас подумати про майбутнє. Якщо головною метою є забезпечення майбутніх поколінь тими ж самими природними ресурсами, що наявні зараз, то це найкращий фундамент для спільних зусиль зі створення кращої, зеленої Європи. Для Групи Рабен зелене майбутнє починається вже сьогодні!

Група Рабен – логістичний оператор, який пропонує комплексні TFL послуги: контрактної логістики, транспортну мережу (внутрішню, міжнародну та східну), фреш логістику, FTL та інтермодальний транспорт, морські та авіаперевезення. Майже 90-річний досвід та визнання, отримані на ринку за цей час, дозволяють будувати та підтримувати довгострокові відносини з клієнтами. Компанія пропонує логістику «з людським обличчям» для малих, середніх та великих підприємств. Партнерство та довіра є частиною цього стилю співробітництва. У бізнесі Рабен керується, серед іншого, підходом, заснованим на чесній грі, тому що вірить, що відносини, засновані на взаємній чесності, стануть кращими завтра.  

Група має понад 150 власних філій у 13 європейських країнах (Польща, Німеччина, Нідерланди, Чехія, Словаччина, Україна, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Румунія, Болгарія та Італія). Складські потужності сягають близько 1 200 000 м2, автопарк налічує 8500 транспортних засобів. Рабен – це People with Drive.  Це команда, яка любить виклики і завжди змагається за одну мету. Кожен, з більш ніж 10 000 співробітників, має свій власний індивідуальний драйв, який рухає команду вперед. Ми відрізняємося підприємливістю, енергією та постійним прагненням більшого. Група є соціально відповідальною, адже зосереджує свою увагу на освіті, безпеці та екології. Додаткова інформація на сайті: www.raben-group.com.

 

Читайте свіжі новини та аналітику про рітейл та інтернет-торгівлю в Україні та світі на нашій сторінці в Facebook , на нашому каналі в Telegram , а також підписуйтесь на нашу щотижневу e-mail розсилку.