НАЗК внесло Metro C&C до переліку міжнародних спонсорів війни

01.03.2023
483

Фото: depositphotos

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до переліку міжнародних спонсорів війни компанію Metro Cash & Carry через рішення керівництва компанії продовжувати діяльність в Росії. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.


 

"Крім бізнесу в сфері ритейлу, інтереси керівництва компанії тісно пов’язані зі стратегічними галузями російської економіки: нафтогазовою та банківською сферами. А це напряму впливає на підтримку російської військової машини", — пояснюють в Агентстві.

Завдяки журналістським розслідуванням стало відомо, що ключовий акціонер Metro Cash & Carry Даніель Кретинські контролює EP Infrastructure (EPIF), що володіє 49% компанії Eustream - компанії, яка управляє газотранспортною системою, що транспортує російський газ до Центральної та Східної Європи. 

"Поки увесь цивілізований світ відмовляється від енергоресурсів держави-терориста, керівництво Metro Cash & Carry демонструє, що співпраця з РФ не лише не буде припинена, а  надалі лише посилюватиметься", - додали в НАЗК.

Про це свідчить, зокрема, визнання Metro Cash & Carry прийнятною сплату картками російської платіжної системи "Мір" (проєкт "Сбербанку") та відкриття нової в Росії мережі продуктових магазинів "біля дому" — "Фасоль".

METRO Україна наголошує, що за 2022 рік компанія направила ЗСУ та переселенцям понад 40 млн грн.Обсяг продажів компанії METRO Україна за 2021/2022 фінансовий рік (жовтень 2021 р. — вересень 2022 р.) склав EUR730 млн.

Раніше НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни компанії Auchan та  P&G

 

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.