"Ашан" постачав товари російським військовим на окупованих територіях – Bellingat, The Insider та Le Monde

17.02.2023
908
"Ашан" постачав продукти російським військовим на окупованих територіях – Bellingat, The Insider та Le Monde

Фото: finance.ua

Французька компанія "Ашан" передавала товари для армії рф на окупованих українських територіях. Відповідні документи отримали розслідувачі Bellingat, The Insider та Le Monde, повідомляю LB.ua. В прес-службі  ритейлера заперечують будь-яку підтримку російських військових


 

Постачання позиціонувалося як гуманітарна допомога. Воно складалося з продукції зі складів магазинів та товарів, які волонтери збирали на території супермаркетів. У деяких регіонах постачання організовувалося у взаємодії з органами влади. Окрім того, "Ашан" допомагав військкоматам набирати мобілізованих серед працівників. 

У березні 2022 "Ашан" відмовився залишати російський ринок, аби не "покидати співробітників, їхні родини та клієнтів". 

15 березня 2022 року Наталя З., контролер управління Auchan, надіслала електронний лист близько двадцяти співробітникам кількох магазинів у Санкт-Петербурзі з метою "збирати пожертви на гуманітарну допомогу". Працівники надали список у таблиці Excel: тисячі сигарет, вовняні шкарпетки розміром 43 чи 44, каністри для газової плити, консервована тушонка зі свинини, сокири та цвяхи – усе зі складу. Партію вартістю 2 мільйони рублів (близько 25 тисяч євро) необхідно було зібрати з п'яти торгових точок і перевезти в шостий магазин, що розташований недалеко від історичного центру міста. "Ашан" все давав безкоштовно", – каже співробітниця, яка брала участь в зборі. 

Працівник одного з пітерських супермаркетів, з якими поспілкувалися журналісти, сказав, що його колега в березні сказала, що ця "гумдопомога" піде на так звану спеціальну військову операцію. Розслідувачі зʼвязалися з керівниками 10 компаній, на які була оформлена гуманітарна допомога. Директор ООО "МТК" Сергій Пома та директорка ООЕ "Енергія-300" Галина Баранова визнали, що товари направлялися саме російським військовим. Деякі вигадували, що вони призначалися нібито їхнім співробітникам.

Компанії, обрані для легалізації постачань військовим, повʼязані між собою – вони обслуговують петербурзький "Пассажиравтотранс”, який належить міському Комітету з транспорту. 

"Ашан" задіяв для постачань не лише магазини з Пітера. В інших містах на території супермаркетів були точки збору “гуманітарної допомоги для Донбасу”. В прес-службі заперечують будь яку допомогу російським військовослужбовцям.

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.