Ірландська Kingspan та "Епіцентр К" підписали меморандум з офісом із залучення і підтримки інвестицій

23.02.2023
2148
Ірландська Kingspan та "Епіцентр К" підписали меморандум з офісом із залучення і підтримки інвестицій

Фото: kingspan

Офіс із залучення та підтримки інвестицій при Кабміні, відповідно до закону про підтримку інвестицій, підписав меморандуми з підготовки заявок щодо інвестпроєктів з українською компанією "Епіцентр К" на $150 млн та ірландською Kingspan на $220 млн, повідомляє Liga.net


 

Підписання відбулося під час презентації звіту про роботу UkraineInvest за 2022 рік. Kingspan планує побудувати на Львівщині сучасний кампус з виробництва будівельних матеріалів, що постачатимуться не лише українським споживачам, а й до Європи. Вартість проєкту – $220 млн.

"Зараз визначаємося з локацією для побудови кампусу поблизу Львова. Обравши місце і пройшовши необхідні процедури, плануємо розпочати будівництво і в стислі терміни налагодити виробництво сучасних будматеріалів. У результаті реалізації проєкту планується працевлаштувати щонайменше 600 осіб", – розповів виконавчий директор глобальної компанії Kingspan Campus Project Майк Стенсон.

Закон передбачає надання інвесторам низки пільг та преференцій — зокрема 30% фінансової участі у проєкті держави.

Kingspan має понад 200 підприємств у більше ніж 70 країнах. Та найбільший технологічний кампус компанія хоче побудувати саме в Україні. Сюди планують зокрема привозити працівників корпорації та інших представників галузі, щоб демонструвати, як виготовляти будівельну продукцію відповідно до "зелених стандартів" – з урахуванням вимог до декарбонізації, використання відновлюваних джерел енергії тощо.

Компанія Епіцентр К планує за підтримки держави побудувати великий логістичний комплекс та низку інших об’єктів.

"Ми маємо не тільки торговельні центри, а й серйозно працюємо над налагодженням перероблення агропродукції. Маємо в цій сфері масштабні проєкти. Також розширимо власне виробництво керамічної плитки", – уточнив генеральний директор мережі будівельних гіпермаркетів Епіцентр Петро Михайлишин.

У планах на найближчі три роки, за його словами, – втілення інвестиційних проєктів на понад $2 млрд.

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.