Ресторатор Ярославський виходить у Португалію: ресторан NAI відкрився у преміальному районі Кашкайша

Фото: Ресторатор Володимир Ярославський Ілюстрація Мережа ресторанів NAI / Forbes

Український ресторатор Володимир Ярославський разом із партнерами відкрив ресторан NAI у португальському Кашкайш. Як повідомили Forbes Ukraine в компанії, інвестиції у запуск склали близько €1 млн


Ресторан відкрився у преміальному районі Кінта-да-Марінья в межах нового комплексу Bloom Marinha. Переговори з девелопером тривали майже рік – серед десятків міжнародних концепцій обрали саме NAI. Після погодження команда витратила ще рік на будівництво.

Близько €400 000 із загального бюджету спрямували на продукцію українських виробників – меблі, декор, форму персоналу та посуд.

Паушальний внесок у франшизу становив €60 000. NAI працює за моделлю індивідуальної франшизи: команда з 15 фахівців супроводжує кожен запуск, досліджує ринок і адаптує концепцію під локацію.

Меню в Кашкайші сформували з урахуванням локальних продуктів і преміального позиціонування району. У компанії зазначають, що для українців у Португалії заклад має стати місцем із знайомою кухнею та атмосферою.

У команді NAI Cascais працюють 24 людини. Прогнозований середній чек становить €38.

Заклад розташований поруч із гольф-полями, п’ятизірковими готелями та Атлантичним океаном. За даними компанії, приблизно за 300 метрів від ресторану розташований приватний маєток Кріштіану Роналду.

Команда NAI також готує нове відкриття в іншому європейському місті.

ТОВ "Мережа ресторанів української кухні "НАЙ" зареєстроване 15 липня 2022 року в Києві. Компанія є франчайзером міжнародної мережі ресторанів сучасної української кухні NAI, статутний капітал становить 100 000 грн. Основна діяльність пов’язана з управлінням франшизою, наданням послуг партнерам, роялті та паушальними внесками.

Серед власників – Володимир Ярославський (33%), Дмитро Товстоляк (34%) і Олена Товстоляк (33%), яка виконує функції директора компанії. Ярославський відповідає за меню та стратегію бренду, а Товстоляки беруть участь в оперативному управлінні франшизою. 

У 2025 році виторг компанії склав 798 400 грн (5,2 млн грн у 2024-му), свідчать дані YouControl. У компанії падіння виторгу пояснюють закриттям двох ресторанів – у Вроцлаві (через відкликання франшизи) і Празі (процес релокації).

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу email розсилку.