Ринок ювелірних виробів в Україні зростає: виручка виробників за рік виросла у 1,5 рази

22.10.2025
277

Фото ілюстративне. Freepik.com

У 2024 році український ринок виробництва ювелірних та подібних виробів показав помітне зростання: сукупна виручка підприємств склала 1,23 млрд грн, що на приблизно 1,5 рази більше, ніж роком раніше (понад 770 млн грн). Про це свідчать дані YC.Market


За даними платформи YouControl (через інструмент YC.Market), станом на жовтень 2025 року в Україні зареєстровано 622 юридичних осіб та 855 фізичних осіб-підприємців, які працюють за КВЕД 32.12 «Виробництво ювелірних і подібних виробів».

Найбільше виробників-ФОПів зосереджено у Харківській області (125 осіб), Київській області (108) та місті Києві (106). З юридичних осіб понад 32 % зареєстровано саме в Києві (приблизно 200 компаній).

Середній вік компаній-виробників склав близько 15 років. Більшість (понад 76 %) з них створені в період 2001-2010 або 2011-2020 рр. Наймолодша компанія з вибірки — зареєстрована в червні 2025 року.

Також результати дослідження показали, що серед власників-співвласників деяких підприємств присутні фізичні чи юридичні особи з понад 25 країн світу. Найбільша кількість співвласників походить із Туреччини (8 компаній), Узбекистану (8), Ізраїлю (7), росії (7) та Молдови (5).

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу email розсилку.