Засновники індустріальних парків зможуть отримати до 150 млн грн на інженерно-транспортну інфраструктуру

04.06.2024
288

Засновники Індустріальних парків отримають безповоротні кошти на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури або компенсацію витрат на підключення до електромереж. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 4 червня, пише Forbes


Уряд затвердив механізм стимулювання створення індустріальних парків, зазначив Шмигаль. За його словами, це сума до 150 млн грн, що покриватиме до половини витрат, а для деокупованих територій – до 80% витрат. «Наразі в Україні вже зареєстровано 81 індустріальний парк. Очікуємо, що процес прискориться, і ці майданчики залучатимуть значні обсяги внутрішніх та зовнішніх інвестицій», – сказав премʼєр.

Читайте також: "Аврора" стане першим орендарем М10 Lviv Industrial Park

Серед приватних компаній, які розвивають індустріальні парки в Україні, – UFuture Василя Хмельницького, Dragon Capital Томаша Фіали, група «Епіцентр К» Олександра та Галини Герег, Uparks Бориса Шестопалова та інші.

Торік група «Епіцентр К» стала ініціатором створення парку «Вуглецево-нейтральний Еко Агро Хаб «Поділля-Городок» у Хмельницькій області. 

Також минулого року співзасновник HD-group і GFS Group Борис Шестопалов ініціював будівництво індустріального парку Volia Agri-Food Park у Вінниці.

Інвестиційна компанія Dragon Capital ввела в експлуатацію першу чергу індустріального парку М10 Lviv Industrial Park.

2 лютого уряд зареєстрував індустріальний парк «Універсал Індастрі».

Наприкінці березня до реєстру внесли індустріальні парки «Дністер» у Вінницькій та «Галіція» в Івано-Франківській області. 

У травні уряд включив індустріальні парки «Тячів» та «Сміла» до Реєстру індустріальних парків. 

У держбюджеті на 2024 рік на виконання програми розвитку індустріальних парків закладено 1 млрд грн.

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.