Суд не підтримав «план спасіння» мережі «Ельдорадо». Компанія ще не вирішила, як реагуватиме

01.12.2023
376

Фото: Eldorado

Господарський суд Києва відмовив мережі магазинів «Ельдорадо» у затвердженні плану досудової санації. Про це повідомили Forbes старший партнер Ario Law Firm Юліан Хорунжий, який консультує «Ельдорадо», і юрист однієї з компаній-кредиторів мережі, який погодився поділитися інформацією на умовах анонімності.


На засіданні 30 листопада Господарський суд Києва відмовив ТОВ «Дієса» (юрособа Eldorado) у затвердженні плану досудової санації компанії. «Звісно, ми будемо реагувати. Як саме – завтра вирішуватимемо з «Ельдорадо», каже Юліан Хорунжий з Ario Law Firm, який консультує «Ельдорадо». 

Водночас справа про банкрутство «Ельдорадо» ще не відкрита, повідомив на умовах анонімності юрист однієї з компаній-кредиторів «Ельдорадо».

До повномасштабного вторгнення у 2022 році Forbes оцінював мережу «Ельдорадо» приблизно у $100 млн. Станом на серпень 2023-го оцінка впала до $45 млн. 

Читайте також: Мережа Eldorado планувала стати №1 в Україні, але нині вона намагається уникнути банкрутства. Що пішло не так?

У 2021-му за виторгом мережа посідала третє місце після Comfy та «Фокстроту». «Раніше «Ельдорадо» займало частку 10–12% на ринку, нині вона впала до 1–6%, ніхто точно не знає», – підрахував CEO мережі «Комп’ютерний всесвіт» Павло Карачевський. 

Виторг ТОВ «Дієса» («Ельдорадо») у 2021 році становив 14,2 млрд грн, у 2022-му компанія, на відміну від конкурентів, не публікувала фінансові дані. «Цього не зробили, бо разом із частиною товару через агресію РФ було втрачено значну частину архіву», – каже директор юридичного департаменту «Ельдорадо» Максим Байдик. Наразі ритейлер у процесі відновлення своєї звітності. 

Про значне погіршення фінансового стану «Ельдорадо» розповідав Forbes топменеджер одного з банків, що кредитував компанію. Зрештою компанія розпочала процедуру реструктуризації боргу (досудової санації) більш як на 1 млрд грн. Ця заборгованість виникла через російське повномасштабне вторгнення перед незабезпеченими кредиторами – партнерами, постачальниками та дистрибʼюторами. 

«До січня 2023 року велика кількість банків так і не відновила корпоративне кредитування, що унеможливило отримання кредитів на підтримку діяльності та відновлення мережі», – каже Максим Байдик. За таких умов залишалася європейська процедура досудової санації, додає він. 

Таке відбувається не вперше. У грудні 2022-го Forbes повідомляв, що компанії мільйонера Віктора Поліщука, які управляють ТРЦ Gulliver, мережею «Ельдорадо» й кількома великими складами, від початку війни перестали обслуговувати кредити перед держбанками (Ощадбанк та Укрексімбанк).

У випадку з «Ельдорадо» великим кредитором серед державних фінустанов є Ощадбанк. У 2018 році компанія (позичальниками виступають юрособи «Дієса», «Технополіс-1», «Техенерготрейд») вже реструктуризувала борг перед банком на $120 млн. Заставою були товари з обігу та, головне, особиста порука Поліщука.

Читайте також: Який «план порятунку» пропонує Eldorado своїм кредиторам

 

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.