ООН: ціни на продовольство у світі знову ростуть

08.10.2021
983

Фото: Depositphotos

Світові ціни на продовольство продовжують рости, у вересні продукція подорожчала на 1,2% у порівнянні з серпнем, повідомляє "Економічна правда" з посиланням на Продовольчу і сільськогосподарську організацію ООН (ФАО).


 

Загальний індекс цін на продовольство склав 130 пунктів у вересні 2021 року, що на 1,2% перевищує рівень серпня. Це також показує зростання цін на 32,8% у річному вимірі.

Індекс цін на зерно у вересні виріс на 2% у порівнянні з серпнем. Зокрема, світові ціни на пшеницю продовжили зростання і додали 4%. Це на 41% перевищує торішній рівень і викликано високим попитом на продукцію.

Також на 3% зросли ціни на кукурудзу (на 38% у річному вимірі) на тлі покращених прогнозів врожаю у США і Україні.

Ціни на олію у вересні зросли на 1,7%, проте на 60% у річному вимірі. Світові ціни на пальмове масло досягає десятирічних максимумів через потужний попиту і брак робочої сили на виробництвах у Малайзії. Також зросли ціни на рапсове масло, а на соняшникову та соєву, навпаки, зменшилися.

Ціни на молочні продукти показали збільшення на 1,5% через посиленого світового попиту і сезонний фактор, зокрема подорожчало масло. Ціни на м'ясну продукцію не змінилися.

Індекс цін на цукор дещо зріс - на 0,6% у порівнянні з серпнем, або на 53,5% проти цін у минулому році. Вплинули, зокрема, вартість виробництва через високі ціни на етанол у найбільшій країні-експортері цукру - Бразилії. Зростання пом'якшили перспективи виробництва в Індії і Таїланді.

У ФАО прогнозують, що світовий обсяг виробництва зернових у 2021 році досягне історичного рекорду у 2,8 млрд тонн. Незважаючи на це, таких обсягів недостатньо, щоб задовольнити очікувані потреби у споживанні у маркетинговому сезоні 2021-22 років.

Фото: Depositphotos

Читайте свіжі новини та аналітику про рітейл та інтернет-торгівлю в Україні та світі на нашій сторінці в Facebook , на нашому каналі в Telegram , а також підписуйтесь на нашу щотижневу e-mail розсилку.