У Харкові запустили 5G

16.02.2026
102

Фото: Unsplash

Харків став третім містом, де в тестовому режимі запстили 5G, і першим прифронтовим містом, де запрацював мобільний зв'язок п'ятого покоління. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації Станіслав Прибитко.

Зв'язок 5G тепер працює в кількох міських локаціях.

Запуск 5G за 30 км від кордону з рф — це не просто технічне рішення. Це позиція держави: розвиток триває навіть під час війни, — написав Прибитко.

Одними з перших користувачів стали молодята Катерина і Владислав, які одружилися онлайн через застосунок Дія саме на швидкості 5G.

Раніше тестування відбулося у Львів та Бородянка. За словами Прибитко, технологією скористалися вже майже 400 тисяч користувачів. Сьогодні в Україні встановлено 36 базових станцій 5G. Пілот триватиме щонайменше до грудня 2026 року. За цей час спецілісти перевірять сумісність із військовим обладнанням, оператори оцінять навантаження на мережі та попит, а держава підготується до повноцінного запуску і проведення аукціонів частот після завершення воєнного стану.

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу email розсилку.