2019 рік запам’ятався викликами і розвитком для Групи "Рабен"

23.01.2020
2519
Pr-Матеріал

2019 рік приніс багато викликів логістичній галузі. Незважаючи на це, Група "Рабен" завершила його із збільшенням доходу, який перевищив EUR1,2 млрд. Також до числа досягнень слід віднести розвиток європейської логістичної мережі і розширення зв’язків з Німеччиною. Здобутки у бізнесі були відзначені численними нагородами, що дістались як компанії, так і її представникам.


Група "Рабен" може вважати минулий рік успішним: бюджетні плани були виконані з доходом в розмірі EUR1,2 млрд, що перевищує такий же показник попереднього року більш ніж на 8%. Основними галузями, якими займалася компанія у 2019 році, були харчова промисловість (27%), споживчі технології (21%), автомобільна промисловість (20%), роздрібна торгівля (12%), хімічна промисловість (11%), популярні непродовольчі споживчі товари (9%).

"У нас багато постійних клієнтів. Їхній бізнес з роками змінювався, і ми адаптуємося до цих змін. Ми є партнерами і разом вирішуємо проблеми, які у нас виникають. Ми також разом зростаємо. Це постійний розвиток, закладений в ДНК нашої компанії. Ми додаємо до нашої європейської мережі все більше і більше точок і нових країн: в минулому році Болгарія приєдналася до нашої сім'ї, ми також розширюємо наш бізнес в Німеччині та Італії. У нас вже є багато хороших внутрішніх транспортних маршрутів, а внутрішній транспортний маршрут схожий на організм людини. Це хребет, який підтримує все тіло. Це означає, що ми можемо вести міжнародний бізнес; ми можемо запропонувати морські перевезення, авіаперевезення, контрактну логістику. Якщо в країні немає хребта – внутрішньої транспортної мережі, то, в нашому розумінні, організація роботи в такій країні є неналежною, – пояснює Евальд Рабен (Ewald Raben), генеральний директор Групи "Рабен". – Ми прагнемо стандартизувати усі наші вантажні платформи по всій Європі. Вони повинні мати однакову систему, однакові процеси та ІТ-системи. Для нас і наших клієнтів стандартизація означає оптимізацію і високу якість послуг, що надаються".                                                                                

"Рабен" в Європі

У 2019 році було відкрито багато нових прямих ліній до Німеччини з країн, де здійснює свою діяльність Група "Рабен". Сполучення з Румунією, Чехією та Словаччиною, країнами Балтії, Україною і Сходом також динамічно розвивалися. В Італії Група "Рабен" посилила співпрацю з компанією Sittam, в якій вона стала основним акціонером після збільшення своєї частки до 51%. Сім’я Бертол залишається власником 49% акцій і довгостроковим акціонером компанії Sittam. Обидва власники вирішили спільно збільшити капітал компанії Sittam, і, крім цього, до керівництва італійського оператора приєднався Войтек Бжуска (Wojciech Brzuska), менеджер Групи "Рабен" з більш ніж 20-річним досвідом роботи в галузі транспорту, експедиції та логістики, який зайняв пост генерального директора. Нині Група Рабен вкладає значні кошти в італійський ринок, впроваджуючи інноваційні ІТ-рішення, розширюючи свою внутрішню мережу та розвиваючи міжнародні зв’язки з іншими ринками Групи.

У листопаді до сім’ї "Рабен" увійшов підрозділ в Болгарії, а це означає, що група компаній вже працює на 13 ринках Європи з мережею, що налічує 150 депо. Міжнародний хаб у Софії і прямі щоденні сполучення з партнерською мережею з шести складів по всій країні не тільки дозволяють компанії ефективно працювати на цьому ринку, але й відкривають нові можливості для розвитку в південно-східній частині континенту. І в той час як Група "Рабен" робить свої перші кроки в одній частині Європи, в іншій вона святкує круглу дату: підрозділ "Рабен" в Литві нещодавно відзначив 15-річчя своєї діяльності.

У минулому році традиційно найбільшу частку послуг, що надаються Групою "Рабен", становили автомобільні перевезення (66%), за якими йшла контрактна логістика (13%), FTL-перевезення (8%) (прим.: Full Truck Load – повнокомплектні перевезення), фреш логістика (8%), робота провідного постачальника логістичних послуг (4%) і, нарешті, морські і повітряні перевезення (1%). Варто зазначити, що морські перевезення в минулому році почали розвиватися дуже динамічно, і команда Групи, що займається цим сектором, значно зросла. Все це є доказом того, що Група "Рабен" впевнено розбудовує європейську логістичну мережу.

"Рабен" в Україні

2019 рік був успішним для компанії "Рабен Україна". У порівнянні з 2018 роком поліпшились абсолютно всі показники. Для прикладу обсяг вантажних перевезень по Україні збільшився на 15%. Та найголовніше – ми спостерігаємо зростаючу зацікавленість клієнтів до перевезення збірних вантажів. Саме на розвиток збірної лінії націлена "Рабен Україна".

Компанія збільшила кількість відділень. Було відкрито 24-й розподільчий центр (крос-док) в м. Умань Черкаської області. Новий крос-док обслуговуватиме місто, частину Черкаської, Вінницької та Кіровоградської областей і дозволить суттєво скоротити час доставки товарів – на 24 години.

Все більшої популярності на логістичному ринку України набувають операції з копакінгу та стікерування. Враховуючи такі тенденції, "Рабен Україна" минулого року розширила зону копакінгу у п’ять разів до 2 100 кв.м. Нова зона копакінгу оснащена спеціальним устаткуванням  — термозбіжними машинами камерного типу, які мають ергономічну конструкцію та оригінальний дизайн. Крім того, тут встановлені конвеєр, маркувальні установки, відеокамери. Зона обладнана також механічною вентиляцією з рекуперацією тепла та сучасним освітленням. Зокрема, використовуються системи світлодіодів та автоматичні системи управління світлом.

Також з 2019 року завдяки відкриттю нового напрямку перевезення збірних вантажів між ЄС та Україною (Хлебня-Львів) митне очищення вантажів здійснюватиметься не тільки у Києві, а й у Львові. Донедавна міжнародна збірна лінія компанії працювала лише по маршруту Хлебня-Київ. Сюди прямував основний потік збірних вантажів з кінцевим пунктом у смт. Велика Димерка (Київська обл.), де знаходиться перший власний митний термінал "Рабен Україна". Отже, транзитний час до митниці скоротився, а вантаж після проходження митного кордону та сортування у Львівському депо компанії, розташованому поблизу термінала, відразу доставляється у будь-яку точку України протягом 24 годин силами внутрішньої дистрибуційної мережі.

У грудні минулого року компанія переїхала на новий склад у Львові, площа якого вдвічі більша. Триває реконструкція складу в Дніпрі.

"У 2019 році ми розпочали одразу кілька діджитал-проектів, якими пишаємося. Один з них — проект ETA "Очікуваний час прибуття". Це інноваційна технологія, що дозволяє на основі GPS даних визначити орієнтовний час прибуття вантажу. ЕТА також виконує коригування даних при простоях – інформація змінюється в режимі реального часу. Будь-який одержувач вантажу може розраховувати не тільки на якісну доставку товару в зазначену точку, але й планувати час його отримання. Наразі в Європі цю технологію використовує лише Група "Рабен".

Компанія активно починає користуватися електронним документообігом як з клієнтами, так із підрядниками. Зокрема, вже 21% усіх рахунків і актів виконаних робіт переведені на електронну платформу. Впроваджуємо електронні товарно-транспортні накладні, та вже почали їх застосовувати між регіональними складами", – коментує Інна Очеретна, генеральний директор "Рабен Україна".

"Рабен" в Німеччині                                                                                                                                  

Власна незалежна транспортна мережа Групи "Рабен", що працює з січня 2018 року в Німеччині, була розширена минулої весни новими депо. Логістичний центр в місті Шютторф, що знаходиться в Нижній Саксонії, має крос-док загальною площею 4500 кв.м і 53 вантажні платформи для імпорту та експорту товарів. У місті Ноймюнстер, земля Шлезвіг-Гольштейн, компанія Raben Trans European Germany відкрила склад площею 750 кв.м, який має 8 вантажно-розвантажувальних платформ. Ці інвестиції дозволили Групі "Рабен" надавати ефективніші послуги на півночі Німеччини.

Зрештою, варто згадати і завершення процесу розширення бізнесу впродовж 2,5 років – сучасні склади, майстерні з мийкою вантажівок та нові офіси – в місті Айзенах. Завдяки інвестиціям в обсязі EUR6,5 млн складські площі Групи "Рабен" в місті Айзенах збільшилися на 40% – чотири логістичних склади, два крос-доки і 74 вантажно-розвантажувальних платформи. Загальна мета – збільшення присутності оператора в Тюрингії (земля Федеративної Республіки Німеччина, що розташована в центральній частині країни).

У листопаді 2019 року була досягнута угода про придбання Групою "Рабен" німецької групи компаній Fenthol & Sandtmann, до якої входить дочірня компанія FKL & Kraftverkehr Ehrig. Група "Рабен" придбала решту 50% акцій компанії, з якою співпрацювала у форматі спільного підприємства з 2011 року, що тепер робить її єдиним акціонером. В результаті угоди Група Рабен взяла на свій баланс дистрибуційні центри компанії Fenthol & Sandtmann в Гамбурзі, Ерлензе, Лейпцигу і Дрездені разом з працівниками цієї компанії.                                                  

На цьому ринку важливу роль будуть відігравати прямі щоденні сполучення з іншими країнами, де здійснює свою діяльність Група "Рабен", особливо між Польщею і Німеччиною, головна мета яких – подвоїти кількість поставок в найближчі роки.

"Німеччина є найбільшим та найважливішим торгівельним партнером для Польщі, тому розширення мережі депо на цьому ринку нерозривно пов'язане зі збільшенням частоти сполучень. Наразі збірна лінія між Польщею і Німеччиною представлена 90 щоденними магістральними маятниками, – пояснює Лукаш Любаньскі (Łukasz Lubański), директор з розвитку польсько-німецького ринку Групи "Рабен". – Динаміка розвитку цих сполучень дає нам вагомі підстави для того, щоб бути задоволеними: результати демонструють збільшення замовлень на рівні 30% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року".

"Рабен" в Польщі

"Ми задоволені результатами 2019 року, і розпочали 2020 рік будучи добре підготовленими. Хоча вже бачимо ознаки зниження темпів економічного зростання, особливо в Західній Європі, ми все ж намагаємося сформувати наш клієнтський портфель таким чином, щоб мінімізувати економічні коливання. Більше того, багато ініціатив, запроваджених нами протягом останніх років для поліпшення рівня якості і сучасності послуг, починають окуплятися за рахунок підвищення рівня задоволеності клієнтів і, як наслідок, розвитку співпраці", – каже Павел Требіцкі (Paweł Trębicki), генеральний директор компанії Raben Transport.

У 2019 році компанія Raben Transport під керівництвом Павла Требіцкі отримала рекордний дохід. Найбільша компанія групи, Raben Logistics Polska, також отримала визначні результати, оскільки в минулому році вона досягла високого показника лояльності клієнтів (NPS), який сягнув 80%, та індексу задоволеності клієнтів на рівні 82%, і вже добре підготовлена до виконання завдань, що стоять у новому році.

"У 2020 році сфера логістики продовжить розвиватися, незважаючи на безліч проблем, – каже Януш Аніол (Janusz Anioł), генеральний директор компанії Raben Logistics Polska. – У Польщі найсерйознішими з них, як і раніше, будуть зростаючі ціни на ринку праці, а також нюанси, що виникають в результаті нових правил, які очікуються. Ці зміни торкнуться всього ринку і всіх галузей промисловості, а, отже, необхідно налагодити тісну співпрацю і досягти взаєморозуміння у всьому ланцюжку поставок, щоб відшліфувати всі логістичні процеси. Очікується, що логістика зміниться, покращиться і отримає новий підхід до бізнесу завдяки інноваціям, автоматизації, передовим формам обміну даними і природоохоронній діяльності. Тільки фінансово стійкі компанії із сучасним потенціалом розвитку і сильною командою ІТ-спеціалістів та дослідників зможуть впоратися з цим завданням".

З інвестиційної точки зору 2019 рік у Польщі був кращим, ніж попередній. Так, у травні в селищі Робаково, що біля Познані, був відкритий сучасний склад площею 21 000 кв.м. Завдяки цьому на сьогоднішній день Група Рабен управляє логістичним центром в селі Ґондкі загальною площею 120 000 кв.м, де є потужності для зберігання 185 000 палет, крос-док площею майже 18 000 кв.м, а також виробничі площі в розміром 5 000 кв.м. Новий логістичний склад місткістю 41 000 палет розділений на п'ять зон, в тому числі спеціалізовані зони, в яких можна зберігати аерозолі або окислювачі, що вимагають застосування найсучасніших рішень у сфері безпеки і протипожежного захисту. Об'єкт також призначений для реалізації проектів упаковки товарів під брендом замовника (копакінг).

Кілька тижнів потому була відкрита філія Групи "Рабен" у місті Кельце, яка взяла на себе функції філії, що знаходилась в сусідньому містечку Стараховіце, оскільки остання була занадто слабка, щоб задовольнити зростаючі потреби клієнтів. Сучасний екологічний об'єкт площею 5 000 кв.м, призначений для послуг транспортування і перевантажування товарів, пропускає через себе в середньому понад 24 000 пересилок і близько 50 000 палет на місяць. Завдяки цим інвестиціям операційні можливості компанії значно розширились.

У свою чергу, для компанії Fresh Logistics Polska, що спеціалізується на перевезенні свіжої продукції, 2019 рік ознаменувався постійним вдосконаленням бізнесу в рамках програми "З кожним днем кращі" (Better Every Day), заснованої на філософії бережливого менеджменту. Було виконано 18 оптимізаційних проектів, що дозволило підвищити ефективність послуг та задовольнити зростаючі очікування клієнтів.

"Споживачі логістичних послуг стають вимогливішими. Роль логістичного оператора полягає не лише в зберіганні товарів або їх транспортуванні з точки А в точку Б, але й в наданні високоякісних послуг, турботі про безпеку товарів, що транспортуються та зберігаються, а також в оптимізації процесів та витрат. Логістичний оператор повинен здійснювати доставку вантажів у більшій кількості, частіше, точніше, без помилок і пошкоджень. Протягом останніх років очікування клієнтів змінилися в бік вищої якості та оперативнішого реагування на зміну їхніх потреб", – говорить Томаш Олендерек (Tomasz Olenderek), генеральний директор компанії Fresh Logistics Polska»\.

Інновації

Інвестиції в інфраструктуру Групи "Рабен" у минулому році супроводжувалися впровадженням нових технологічних рішень і розвитком транспортного парку. У січні компанія запропонувала своїм клієнтам інноваційний інструмент на основі параметра очікуваного часу прибуття, який дозволяє відстежувати поставки в режимі реального часу і визначати час доставки з точністю до двох годин. Це рішення оцінили не тільки клієнти, але й галузь ІТ. Разом з платформою myRaben.com компанія була нагороджена в конкурсі "Кращий у хмарному сховищі даних 2019"(Best in Cloud 2019), який організувала компанія Computerworld, в номінації «Краще впровадження хмарного сервісу за останні 12 місяців".

Протягом багатьох років Група "Рабен" фокусувалася на автоматизації і роботизації процесів та сервісів на різних рівнях: фізичні процеси, ІТ-процеси, а останнім часом і роботизована автоматизація процесів. Коли мова йде про автоматизацію, то компанія вибрала передові ІТ-рішення, такі як платформи, що автоматично передають інформацію клієнтам, платформи, що демонструють очікуваний час прибуття, тощо. У сфері автоматизації і роботизації складів компанія "Рабен" впроваджує пристрої для зважування вантажів, автономні, напівавтоматичні навантажувачі, а також застосовує руки-роботи, датчики Інтернету речей та багато інших рішень, що підвищують ефективність складських і транспортних процесів. У сфері роботизованої автоматизації процесів впроваджені програмні роботи, що підтримують або замінюють роботу користувачів в певних програмах (WMS/TMS/FK) або в інтерфейсі ІТ-систем.

Також варто відзначити, що у 2019 році парк оператора поповнився десятьма тягачами Mercedes-Benz, оснащеними інноваційними технологіями, в тому числі камерами MirrorCam і асистентом виявлення сліпих зон. Останні моделі тягачів Actros дозволяють управляти транспортним засобом ще ефективніше з точки зору економіки і, найголовніше, – безпечніше, що є пріоритетом для Групи "Рабен".

Нагороди

Успіхи Групи "Рабен" знаходять своє відображення і в нагородах. Їх кількість у 2019 році була надзвичайно великою, а деякі з них були дійсно унікальними і престижними. Так, Евальд Рабен (Ewald Raben), генеральний директор Групи "Рабен", в знак визнання його внеску в розвиток польської економіки був нагороджений прем'єр-міністром Матеушем Моравєцкі (Mateusz Morawiecki) Медаллю сотої річниці відновлення незалежності. Генеральний директор компанії Raben Transport Павел Требіцкі (Paweł Trębicki) отримав Почесну нагороду "Заслужений діяч Республіки Польща у галузі транспорту" на прохання Асоціації польських роботодавців в галузі транспорту і логістики.

Компетенції Групи "Рабен"в галузі логістики були неодноразово відзначені. Компанія отримала титул "Надійний бренд 2019 року" в категорії "Транспортні послуги" у звіті журналу My Company Polska. Крім того, вона зайняла перше місце в рейтингу транспортно-експедиторської логістики (TFL), який було підготовлено газетою Dziennik Gazeta Prawna (24-е видання) в категорії "Логістичні послуги". У той же час компанія Fresh Logistics Polska отримала нагороду в категорії "Перевезення". Група "Рабен" була також лауреатом премії Rzeczpospolita для провідних компаній транспортної, експедиторської та логістичної індустрії – в категоріях "Найвищі доходи в контрактній логістиці" і "Кращі практики корпоративної соціальної відповідальності". Нарешті, у вісімнадцятому випуску опитування "Оператор логістики 2019 року" компанія Raben Logistics Polska отримала "Золоту емблему" і була на вершині рейтингу компаній, які користуються найбільшою довірою клієнтів, а компанія Raben Transport отримала статуетку "Лідер логістики" в категорії "Найбільш надійний постачальник FTL послуг". Іноземним компаніям теж є чим гордитися: компанія "Рабен Україна" отримала нагороду "РЕПУТАЦІЙНІ АКТИВІСТИ" в сфері "Транспорт і логістика – комплексні логістичні послуги".

Корпоративна соціальна відповідальність

У 2019 році діяльність Групи "Рабен" у сфері корпоративної соціальної відповідальності принесла не тільки відчутний ефект, але й численні нагороди. Навесні волонтери посадили 2100 дерев у рамках кампанії "Електронний рахунок = вища культура", яку Група проводить з 2014 року, а всього за цей час було посаджено понад 13 000 дерев. Компанія також приєдналася до групи партнерів Форуму відповідального бізнесу, і в останньому випуску звіту "Відповідальний бізнес в Польщі 2018 року. Передовий досвід" представлені 16 її ініціатив. Уже вчетверте тижневик Polityka нагородив Групу "Рабен" "Золотим листком корпоративної соціальної відповідальності", а також спеціальною нагородою за співпрацю з Федерацією польських продовольчих фондів. За внесок у зменшення харчових відходів компанія отримала нагороду Яцека Куроня (Jacek Kuroń) в категорії "Національний благодійник". Влітку був також опублікований п'ятий соціальний звіт Групи в Польщі – "Шлях до відповідальності 2018".

Група "Рабен" завершила рік з радісним різдвяним акцентом, коли Евальд Рабен (Ewald Raben) став одним з меценатів, а його брат Марко (Marco Raben) – одним з водіїв-добровольців різдвяного конвою, який у грудні відправився з Німеччини до Болгарії, Молдови, Румунії та України. За допомогою спонсорів і майже 300 добровольців понад 170 000 посилок на 38 вантажівках було перевезено в країни Східної Європи. Різдвяні подарунки були роздані дітям з місцевих шкіл і дитячих садків, дитячих будинків і поліклінік.

Група "Рабен" – логістичний оператор, який співпрацює з малими, середніми та великими підприємствами, що користуються комплексними логістичними послугами на умовах аутсорсингу. Майже 90-річний досвід та визнання, здобуті на ринку за цей час, дозволяють нам будувати та підтримувати довгострокові стосунки з клієнтами під девізом: "Ваш партнер з логістики". Група "Рабен" пропонує комплексні логістичні послуги – контрактна логістика, дорожня мережа (внутрішня, міжнародна та східна), фреш логістика, FTL та інтермодальний транспорт, морські та авіаперевезення. Компанія має представництва у 13 країнах Європи. В ній працює понад 10 000 робітників. Складські потужності становлять близько 1 200 000 кв.м, а автопарк налічує 8500 транспортних засобів. Група є соціально відповідальною, зосереджуючи свою увагу на освіті, безпеці та екології. Додаткова інформація на сайті: www.raben-group.com.

ТОВ  "Рабен Україна" працює на ринку логістики з 2003 року. Компанія пропонує повний спектр логістичних послуг для контрактної логістики, міжнародних та внутрішніх перевезень, а також морських і повітряних вантажних перевезень. В компанії працює близько 500 співробітників. Компанія має в користуванні близько 70 000 кв.м складських площ (включаючи регіони) і близько 600 автомобілів у  розпорядженні.

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.