Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу email розсилку.
Суд поділив активи подружжя Порошенків на 17 млрд грн
Фото: EPA / Liga.net
Вінницький апеляційний суд задовольнив позов депутатки Київради, колишньої першої леді Марина Порошенко про поділ майна з Петро Порошенко на суму 17 млрд грн. Це випливає з постанови суду від 20 квітня, пише Liga.net
За рішенням суду, Марина Порошенко отримає 8190 акцій фонду Прайм Ессетс Кепітал загальною вартістю 8,33 млрд грн, що становить 78,93% від їх загальної кількості. З урахуванням банківських рахунків загальна сума присудженого їй майна становить 8,53 млрд грн.
Петрові Порошенку відійшла колекція живопису вартістю близько 100,4 млн євро — 46 картин, серед яких роботи Рубенса, Тіціана, Брейгеля-молодшого, Ренуара, Магрітта, Далі, Айвазовського та Левітана. Також йому присуджено готівкові кошти в різних валютах на суму 3,19 млрд грн, мотоцикл Honda CMX 1100D, автомобіль Volvo S90, причіп, а також виплату $20 млн від швейцарського трасту Sequent Schweiz AG.
Постанова апеляційної інстанції набирає законної сили з дня ухвалення та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів.
Пресслужба партії Європейська солідарність у 2025 році пояснювала, що позов про розподіл майна – "спільна тактика захисту родини Порошенків від спроб Зеленського заблокувати Петру Порошенку можливість фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність".
"Оскільки Зеленський своїм указом про санкції заборонив Петру Порошенку вчинення будь-яких правочинів, навіть сплату податків, розблокувати фінансування Благодійного Фонду Порошенка можна лише через відповідне рішення суду", – йшлося у заяві.
Адвокат Порошенка Ігор Головань у коментарі LIGA.net говорив, що поділ майна не означає розлучення Порошенків: "Розлучення – це окремий процес, а майнові процеси – це окремі процеси".
