Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу email розсилку.
Новий ринок для українських аграріїв: Китай дозволив імпорт гороху
Фото: Freepik
Китай дозволив імпорт українського гороху після проведення аудиту підприємств. Про це повідомила Держпродспоживслужба, пише Forbes
Відомство отримало лист від посольства України в Китаї, у якому зазначено, що китайська митниця завершила перевірку матеріалів щодо українських компаній, які планують експортувати горох. Аудит охоплював оцінку виробничих умов та можливостей лабораторних досліджень.
Перевірка є обов’язковою вимогою протоколу фітосанітарних норм, підписаного між Держпродспоживслужбою та Генеральною митною адміністрацією Китаю.
Наразі китайська сторона вже зареєструвала два українські підприємства зі зберігання та переробки гороху, які брали участь в аудиті. Саме вони можуть першими розпочати експорт.
Держпродспоживслужба також включила три компанії до переліку експортерів, які планують постачання до КНР, та ще чотири підприємства — до списку виробників гороху для китайського ринку.
Для старту поставок українські компанії мають виконати вимоги дорожньої карти, яка визначає ключові кроки виходу на ринок Китаю.
Китай – один із найбільших імпортерів гороху у світі, але для України ринок був закритий. Китай активно купує дешевший горох з Росії та Канади.
Україна – в десятці найбільших виробників гороху в світі, цьогоріч країна зібрала гороху на 30% більше, ніж торік. Майже весь обсяг, за даними УБСА, іде на експорт: внутрішній ринок споживає приблизно 10%. У 2024 році, згідно з інформацією Держстату, аграрії експортували 378 600 т гороху на $115 млн.
Найбільше український горох купують Туреччина, Індія. Проте в цьому сезоні вони різко скоротили закупки, і тепер горох Україна продає в Пакистан, Малайзію, Італію та Іспанію.
