Культовий німецький універмаг KaDeWe подав на банкрутство

30.01.2024
377

Фото: so-berlin-das-stue.com

Культовий берлінський універмаг KaDeWe заявив у понеділок, що подав заяву про банкрутство через зростання цін на оренду в Німеччині. Про це пише Liga.net з посиланням DW


KaDeWe Group, частина проблемної імперії нерухомості Signa, на 49,9% належить Signa Retail, австрійській імперії нерухомості, яка торік сама подала заяву про банкрутство. Інші 50,1% належать Central Group з Таїланду.

Central Group не змогла досягти угоди щодо оренди магазинів через "непримиренну позицію орендодавця KaDeWe", цитує заяву тайського конгломерату Bloomberg.

KaDeWe Group заявила, що "надзвичайно висока орендна плата" в Берліні, Гамбурзі та Мюнхені "робить майже неможливою довгострокову прибуткову роботу".

KaDeWe Group повідомила, що у 2022-2023 фінансовому році обсяг продажів становив майже 728 млн євро ($786 млн), що є найвищим показником у її історії, та майже на 24% вище, ніж у період до COVID. Однак орендні ставки зросли майже на 37%, порівнюючи з 2018-2019 фінансовим роком, повідомили у компанії.

"Немає сумнівів, що група може мати міцне майбутнє за нормальної орендної плати", – сказав генеральний директор KaDeWe Майкл Петерсайм.

Берлінський універмаг KaDeWe, який відкрився на Віттенбергплац у 1907 році, став головним туристичним центром німецької столиці на рівні з Бранденбурзькими воротами, будівлею парламенту Рейхстагу та телевізійною вежею на Александерплац.

До групи також входять універмаг Oberpollinger у Мюнхені та Alsterhaus у Гамбурзі.

За словами Петерсхайма, всі три магазини зафіксували високі продажі навіть у важкі часи.

"Я впевнений, що всі три магазини продовжуватимуть працювати", – заявив керівник консалтингової компанії з роздрібної торгівлі BBE Йоханнес Берентцен.

Він підкреслив, що роздрібна торгівля класу люкс продовжує працювати добре.

Оптимістично оцінив майбутнє магазину і голова торгової асоціації Берлін-Бранденбург Нільс Буш-Петерсен.

"KaDeWe працює чудово. І неплатоспроможність означає спробу вийти з договірних відносин, які є токсичними", – сказав він.

Central Group, яка стала партнером Signa для придбання швейцарського ритейлера Globus у 2020 році та британських універмагів Selfridges у 2021 році, заявила, що неплатоспроможність KaDeWe не вплине на решту її портфеля.

"Central Group, як і раніше, віддана наданню повної підтримки KaDeWe та іншим європейським люксовим магазинам", – йдеться у заяві.

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.