Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.
Споживчі настрої українців погіршилися. Сумніваються у перспективах економіки
Фото: Publish Україна
Індекс споживчих настроїв українців зменшився на 2,1 пункту і становив 82,8 за підсумками вересня. Про це пише ЛІГА.Бізнес з посиланням на дані щомісячного дослідження Info Sapiens
Українці погіршили очікування щодо розвитку економіки країни протягом найближчих п'яти років (мінус 5,6 порівняно з попереднім місяцем до 116,6), вирішують відкласти великі покупки (-6,4 до 56,9) та очікують на погіршення матеріального становища (-4 2 до 963).
Водночас респонденти покращили оцінку свого поточного матеріального становища (+0,9 до 50,9) і позитивно оцінюють перспективи економіки на найближчий рік (+4,7 до 93).
Показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 2 і становить 122,3.
Індекс інфляційних очікувань залишився без змін, а індекс девальваційних очікувань зріс на 9,5 і становить 153,7.
"Ми спостерігаємо незначне падіння Індексу споживчих настроїв. У вересні відбулося зменшення як індексу поточного стану, так і індексу економічних очікувань. Загалом, починаючи з червня, спостерігається тенденція до стабілізації споживчих настроїв" – коментують аналітики Info Sapiens.
Дослідження споживчих настроїв в Україні проводилося GfK Ukraine із червня 2000 року, а з 2019 року його проводить Info Sapiens. Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі опитування домогосподарств. Опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське й сільське населення, а також розмір населеного пункту. Опитування проводилося з 12 до 22 вересня 2023 року.
- За підсумками серпня 2023 року індекс споживчих настроїв показав, що в українців побільшало грошей і впевненості у зростанні економіки.
- 3 жовтня бізнес підвищив очікування завдяки відновленню виробництва.
- 18 жовтня у бізнесу запитали, який курс він очікує за рік. У середньому – 40 грн/$.