Співвласник мереж Eva і Varus Руслан Шостак запропонував ввести військовий податок на розваги – 5% від суми чека

29.09.2023
431

Фото: forbes.ua

Співвласник мереж Eva і Varus Руслан Шостак запропонував ввести тимчасовий податок на розваги в розмірі 5% від суми чека. Про це пише ЛІГА.Бізнес за посиланням на NV


"Складається враження, що для багатьох в Україні війна вже закінчилася. Вони не вважають, що треба допомагати армії. На їхніх столах пляшка вина, яка коштує дорожче за розмір донату за минулий місяць. Як військові на передовій можуть ставитись до громадян у тилу, бачачи таку історію?" – сказав він.

Шостак вважає, що під час війни за подібний відпочинок потрібно платити більше.

"Я вважаю, що продовжувати ходити до ресторанів, кінотеатрів, музеїв, подорожувати — можна і потрібно. Війна не повинна забрати любов до життя. Не треба засуджувати та провокувати почуття провини у населення, мовляв, у країні війна, а ви розважаєтеся. Однак необхідно знайти баланс очікувань військових та мирних жителів", – сказав Шостак.

"Щодо цього у мене є пропозиція державі. Зняти напругу у суспільстві допоможе військовий податок на розваги – 5% суми чека. Тоді люди не відчуватимуть почуття провини за похід у ресторан чи кінотеатр, а навпаки будуть дякувати цим військовим за таку можливість. А солдати отримають додатковий ресурс у вигляді пікапів, дронів чи спорядження. Це може стати чудовим кейсом, який вирішить одразу кілька серйозних завдань", – сказав бізнесмен.

  • У 2024 році видатки України на сектор безпеки й оборони становитимуть 1,69 трлн грн – більш ніж весь державний бюджет у 2021 році. Дефіцит держбюджету очікується на рівні понад 1,5 трлн грн.
  • Жодного підвищення податків у 2024 році поки що не передбачається.

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.