Інвестор сплатив кошти за київський ТРЦ "Магелан"

07.09.2023
257

Фото: delo.ua

Переможець аукціону сплатив кошти за пул активів закритого МР Банку (колишній Сбєрбанк), до якого входив і київський торговельно-розважальний центр "Магелан". Договір купівлі-продажу підписано, повідомив Фонд гарантування вкладів.


"Покупець, який під час відкритого онлайн-аукціону запропонував найвищу ставку, перерахував усю суму, а саме – 620 млн грн. Кошти будуть спрямовані на розрахунок із кредиторами АТ "МР Банк", на балансі якого обліковувалися активи", – йдеться у повідомленні.

Аукціон, який відбувся 15 червня, був 18-ю спробою продати активи. Початкова вартість лота становила 448,47 млн грн. За нього змагалися три учасники.

Окрім будівлі ТРЦ "Магелан" площею 28 539,5 кв. м на проспекті Академіка Глушкова, 13б біля станції метро "Теремки" у Києві, до виставленого на торги пулу активів банку входив і майновий комплекс площею 13 041,3 кв. м у селі Крупець Хмельницької області.

Переможцем торгів стало ТОВ "Птахоплемзавод "Коробівський" у с. Кедина гора Черкаської області. Це підприємство виробляє м'ясо качки пекінської породи під торговою маркою "Смачне каченя".

Власником, директором і керівником компанії є адвокат Сергій Юрійович Сподін. На сайті компанії вказано, що птахоплемзавод "Коробівський" – найбільша качина ферма, заснована 1964 року.

Побудований у 2004 році ТРЦ "Магелан" належав бізнесменові Анатолію Юркевичу. Пов'язана із ним компанія "Край Проперті" у 2011 році відкрила дві кредитні лінії на суму $56,2 млн у Сбєрбанку. Девелопер мав повернути гроші до кінця березня 2017 року, але не зміг розплатитися вчасно. У 2018 році Сбєрбанк забрав ТРЦ собі.

  • 25 лютого 2022 року НБУ відкликав ліцензію і вирішив ліквідувати МР Банк як "дочку" російського Сбєрбанку. 
  • Уперше Фонд гарантування вкладів спробував продати столичний ТРЦ "Магелан" 12 жовтня 2022 року. Стартова ціна лота тоді становила 3,16 млрд грн.

За матеріалами ЛІГА.Бізнес

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.