Як змінилася робота мережі VARUS: відновлення роботи супермаркетів та вихід в нові регіони

28.08.2023
821

Фото: Retail Design Awards 2021

Директор департаменту розвитку мережі VARUS Станіслав Мирошниченко дав ексклюзивне інтерв’ю Українській Раді Торгових Центрів, у якому розповів про те, як змінилася робота супермаркетів з початку повномасштабного вторгнення і з якими викликами довелося зіткнутися.


— Станом на зараз в мережі VARUS працюють 102 супермаркети. Більшість із них розташовані в окремих будівлях — це 61 торговельний об’єкт. Ще 41 магазин знаходиться у торгових та торгово-розважальних центрах.

— У прифронтових та тимчасово окупованих зонах нам довелось закрити 11 магазинів, зокрема в Енергодарі, Бахмуті, Нікополі, Світлодарську, Новомиколаївці, Краматорську, Покровську, Білозерському, Миколаївці та Селидовому. Крім того, один з наших магазинів — у місті Марганець — був пошкоджений внаслідок обстрілу. Проте ми швидко провели ремонт та відновили його роботу.

—З початком ворожих атак на енергетичну систему України ми підсилили свою програму збереження електроенергії. Зокрема, зменшили освітлення у торговельних залах та підсобних приміщеннях, відмовились від використання відеостін та яскравих вивісок. Закупили стаціонарні та мобільні генератори, щоб супермаркети VARUS продовжували працювати, незалежно від ситуації з електропостачанням.

— В наших планах — відновити роботу всіх наших супермаркетів VARUS. І ми вже почали це робити. Так, на початку цього року відкрили два магазини, які були зачинені. Проте для нас все одно на першому місці залишається безпека наших працівників та клієнтів. Тому, як тільки ми зрозуміємо і переконаємось, що це безпечно, обов'язково відновимо роботу й інших наших супермаркетів. 

— У 2022 році, попри всі складнощі ведення бізнесу під час війни, ми все ж реалізували свій план із відкриттів нових магазинів. Свої двері для покупці відчинили три нові сучасні супермаркети в Києві та один магазин у Кривому Розі. Кожен із них має зручну навігацію, сучасний  інтер'єр та комфортну атмосферу для шопінгу. Наприклад, ми відкрили супермаркет VARUS у новому ТЦ "LAKE PLAZA" в Києві з ексклюзивним інтер’єром, розробленим нідерландською студією JDV. У всіх нових маркетах також реалізовані всі наші сервіси для швидких покупок — каси самообслуговування, пункти видачі онлайн-замовлень та сервіс Scan&Go.

Ми не плануємо зупинятись на цьому та вже маємо план розширення діяльності в нових регіонах. Звісно, з урахуванням наших реалій важко будувати довгострокові плани, але скажу, що до 2024 року є мета охопити всю центральну частину України та місто Одеса.

 

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу e-mail розсилку.