Чому товарним ринкам потрібні нові фінансові інструменти

17.01.2018
521

Розбудова повноцінних ринків капіталу, що ефективно мобілізують фінансові ресурси, розподіляють та забезпечують їх ефективне використання, є вкрай важливим завданням для розвитку української економіки та її реального сектору. 

Наразі у Верховній Раді очікує розгляду проект Закону України «Про ринки капіталу та регульовані ринки» (реєстраційний №7055), який замінить застарілі закони «Про товарну біржу» та «Про цінні папери та фондовий ринок». 

Основна мета зміни законодавства – комплексне врегулювання питань функціонування регульованих ринків у відповідності до директив ЄС, а саме запровадження чотирьох видів регульованого ринку: регульованого фондового ринку, регульованого товарного ринку, регульованого грошового ринку, регульованого ринку деривативів. Цим законопроектом деривативам та похідним фінансовим інструментам надається чіткий юридичний статус і, відповідно, дається «зелене світло» для запуску ринків таких інструментів в Україні.

З метою всебічного обговорення законопроекту Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» організовує круглий стіл «Чому товарним ринкам потрібні нові фінансові інструменти та як захистити їх учасників». 

У фокусі обговорення будуть такі питання: 
— Нові фінансові інструменти: які можливості вони відкривають перед товарними ринками;
— Чи допоможуть нові фінансові інструменти вирішити проблему цінової турбулентності на товарних ринках;
— Світова практика використання деривативів;
— Інструментарій захисту інвесторів: ліквідаційний неттінг, остаточність розрахунків, центральний контрагент, репозиторій;
— Доступ до операцій з фінансовими інструментами для кваліфікованих та некваліфікованих інвесторів;
Як Україні перейти від спотового до ф'ючерсного ринку. 

Запрошуємо до діалогу представників міжнародних організацій, народних депутатів, керівництво регуляторів фінансового сектору, банківську спільноту, операторів товарних ринків, представників провідних інвестиційних компаній, експертів юридичних фірм та всіх зацікавлених в розвитку біржових товарних ринків.

Захід відбудеться 17 січня 2018 року з 14:00 до 16:30 у прес-центрі Інформаційного агентства «Укрінформ» (м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 8/16, 2-й поверх).