Смілянський Ігор

Должность:
В. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта»
Возраст:
Образование:
Закінчив юридичну школу та отримав ступінь MBA

Освіта

Закінчив з відзнакою Білгород-Дністровську загальноосвітню школу №1.
Навчаючись в школі, отримав найпершу професію – слюсаря.
В 1992 року вступив в Одеський державний економічний університет на факультет міжнародного маркетингу, де провчився три роки. Після того перевівся в університет у Сполучених штатах Америки, де завершив освіту за спеціальністю «Бухгалтер-аудитор» з другою спеціальністю «Правознавство».
Пізніше закінчив юридичну школу та отримав ступінь MBA.

Робота

Перша робота, яку я отримав, – розвантажувати коробки на складі. Наступна – продаж морозива. На той час я грав у професійній футбольній команді, і ми з друзями-футболістами організували бізнес з продажу морозива на одному з пляжів в Одеській області.
Пізніше з товаришем відкрили бар, і цей бізнес навчив мене мало спати, тому що працювали ми з 10 ранку до 6 ранку кожного дня без вихідних.
Окрім того, маючи слюсарські навички, працював з технікою, замінював гальмівні колодки на вантажівках та автобусах.
Коли переїхав у США, мені доводилося платити за все самому, тому працював офіціантом, паркувальником. Часто працював на кількох роботах, які поєднував з навчанням.
Після завершення вишів розпочав роботу за спеціальністю – фахівцем з оподаткування.
Одним перших з місць моєї роботи була компанія, розташована на 101 поверсі однієї з будівель Всесвітнього торгівельного центру. Далі працював у KPMG, у City Bank, різних юридичних компаніях.
У 2005 я отримав пропозицію від Boston Consulting Group в СНД в галузі керівного консалтингу в Україні та Росії. З 2008 р. до 2010 р. був директором зі злиття і поглинання міжнародного банку, і водночас – головою ради директорів ще трьох банків. Саме це злиття банків є єдиним вдалим в Росії і дотепер. У 2010-2011 рр. керував злиттям та поглинанням банком ПУМБ «Донгорбанку», яке стало успішним у дуже стислі терміни.
Після цього повернувся у BSG директором. Працював над стратегією розвитку, великими угодами в нафтовому та енергетичному секторі, розробляв аналітичні стратегії.
Пізніше, у 2014 р., повернувся у ПУМБ, щоб допомогти зі злиттям з банком «Ренесанс Капітал», а також розглянути можливості об’єднання з іншими банківськими системами, проте через напружену суспільно-політичну ситуацію цей напрям роботи не зміг розвинутися.
У 2015 році працював у KPMG в Нью-Йорку.
У квітні 2016 року призначений є генеральним директором Укрпошти.
Найцінніший досвід для мене – це комбінація стратегічного консалтингу та роботи всередині корпорацій. Це дає змогу оглянути всю ситуацію в цілому і зробити знання практичними. Моя сильна сторона в тому, що маю три освіти – бухгалтерська, юридична і бізнесова, і це дозволяє швидко орієнтуватися в ситуації.